Informacja o cookies
 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Kup online
Czytaj całość Idź

Aktualności

Wróć do produktów
x

Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2 maja na PGE Narodowym

2 maja 2016 na PGE Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na mecz towarzyski z Holandią rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.

PGE NARODOWY DLA NAJLEPSZYCH

Z ponad 320 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznego  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych dziewcząt i chłopców w Polsce. To zawodnicy zwycięskich drużyn z wszystkich 16 województw – w kategoriach
U-10 i U-12. Ich rywalizację i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców turnieju poznamy
2 maja na PGE Narodowym
, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Od samego rana ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. W przerwach między meczami  Turnieju wystąpi chór Sound'n'Grace. Każdy bilet na finał Pucharu Polski upoważnia do wejścia 2 maja od godz. 10 na mecze finałowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zanim  młodzi piłkarze wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie w trakcie, którego na scenie zobaczymy piosenkarkę Margaret. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową, rozgrywając na boiskach treningowych Legii i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w niedzielę 1 maja na tych samych obiektach.

 - To wspaniałe, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Mecze turnieju powinni obejrzeć wszyscy, którzy zawodowo uprawiają ten sport, aby odnowić w sobie sportową pasję. Zaangażowanie i entuzjazm, z jakim biegają za piłką ci młodzi ludzie, udziela się każdemu. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Narodowym – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 - Pamiętam jak byłem na ostatnim finale w Warszawie. Mam wiele niezapomnianych chwil z tym Turniejem bo jako dziecko również w nim uczestniczyłem. Turniej bardzo się rozwinął – przychodzimy na finały Turnieju i są rozgrywane na Stadionie PGE Narodowym z pięciotysięczną publicznością, naprawdę fantastyczne uczucie. Tylko życzyć tym chłopakom by dalej się rozwijali i cieszyli się z tego, że mają przyjemność i okazję grać na takich stadionach – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz Ambasador Turnieju.

- Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie święto piłki nożnej oraz niepowtarzalna możliwość by zobaczyć w akcji największe piłkarskie talenty w Polsce wśród dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12. Tymbark od 10 lat jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w tym czasie prawie 1,5 miliona dzieci wzięło udział w rozgrywkach i miało okazję pokochać piłkę nożną. Przykład Arkadiusz Milika – Ambasadora Turnieju pokazuje, że takie inicjatywy są doskonałym początkiem piłkarskiej przygody dla każdego dziecka, którego marzenia sięgają nawet do gry w reprezentacji Polski – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex.

Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju spotkają się z reprezentacją Polski tuż przed wylotem na Euro 2016 we Francji i obejrzą towarzyskie spotkanie z Holandią (1 czerwca na Stadionie PGE Arena w Gdańsku). Ten  niezwykle interesująco zapowiadający się mecz, będzie przedostatnim sprawdzianem drużyny Adama Nawałki przed wylotem na Mistrzostwa Europy do Francji.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ DRUŻYN STANOWIĄCYCH REPREZENTACJE POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTW

WOJEWÓDZTWO

U-10 CHŁOPCY

U-10 DZIEWCZYNKI

U-12 CHŁOPCY

U-12 DZIEWCZYNKI

DOLNOŚLĄSKIE

Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze

LKS Dragon Miszkowice

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy

UKS Girls Soccer Academy

KUJAWSKO-POMORSKIE

UKS Gol Brodnica

UKS Szóstka Inowrocław

SP3 Wąbrzeźno

UKS Tęcza Bydgoszcz

LUBELSKIE

UKS „Jedynka” Krasnystaw

UKS „Niedźwiadek” Chełm

SP4 Łęczna

UKS „Dubler” Opole Lubelskie

LUBUSKIE

MMLUKS 2 MOS Gubin

MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski

PSP Rzepin

MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski

ŁÓDZKIE

UKS APN Piotrków Trybunalski

UKS SMS Łódź

UKS SMS Łódź

ULKS MOSiR Sieradz

MAŁOPOLSKIE

Fundacja „Może być lepiej” Tarnów

LUKS Sobolik Sobolów

MUKS Halny Kamienica

UKS Trójka Jelna

MAZOWIECKIE

UKS Varsovia I

UKS Ząbkovia Ząbki I

SP1 Ząbki

UKS Ząbkovia Ząbki I

OPOLSKIE

Football Academy Opole

PSP Łubiany

Football Academy Opole

LUKS Biała Nyska

PODKARPACKIE

AP Stalowa Wola

Beniaminek Krosno

SMS Mielec

UKS ORLIK Harasiuki

PODLASKIE

SP19 Białystok

UKS Łomżyczka Łomża

SP5 Białystok

SP Zabłudów

POMORSKIE

Olimpijczyk Kwakowo

SP6 Malbork

KTSK GOSRIT Kleba Luzino

SP Kamienica Szlachecka

ŚLĄSKIE

Tiki-Taka Żywiec

UKS Sparta Katowice

SP13 Żory

ISD AJD GOL Częstochowa

ŚWIĘTOKRZYSKIE

Galaktikos Ostrowiec

SP Chlewice

PSP 1 Ostrowiec Św.

SP Baćkowice

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

SP Jeziorany

SP Biskupiec

SSP 4 Iława

SP18 Mamy Talenty Olsztyn

WIELKOPOLSKIE

SP51 Poznań

K 4 ResPect

SP8 Kalisz

SP 45 Poznań

ZACHODNIOPOMORSKIE

Football Academy Szczecin

UKS Victoria SP 2 Sianów

SP51 Szczecin

Olimpia Szczecin

 

 

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Partnerem XVI edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl