Informacja o cookies
 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Kup online
Czytaj całość Idź

Aktualności

Wróć do produktów
x

ZDOBYWCY PUCHARU TYMBARKU NA WEMBLEY

Magia Wembley W dniach 13-16 października zwycięzcy XIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” (http://zpodworkanastadion.pl/) – drużyna dziewczynek z Małopolski oraz chłopców z woj. łódzkiego odwiedzili Londyn, by spełnić swoje najskrytsze piłkarskie marzenia.

Wizyta na legendarnym stadionie Wembley wzbudzała wielkie emocje wśród dziesięciolatków. Zdobywcy Pucharu Tymbarku obejrzeli oficjalny trening reprezentacji Polski, po którym zebrali autografy od sowich piłkarskich idoli - Wojciecha Szczęsnego, Artura Boruca i Jakuba Błaszczykowskiego. Mali mistrzowie przywieźli również do Londynu specjalną flagę, podpisaną przez uczestników Wielkiego Finału XIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którą po treningu przekazali na ręce kapitana reprezentacji Jakuba Błaszczykowskiego. – Dzięki temu wyjazdowi spełniłam jedno ze sowich piłkarskich marzeń, czyli spotkałam piłkarzy reprezentacji Polski – wyznała Natalia Wróbel, kapitan zespołu z Małopolski. 

Dzień później Mistrzowie Polski pojawili się na Wembley by kibicować naszej reprezentacji w meczu z Anglią. Oglądanie meczu drużyny narodowej wśród kilkudziesięciu tysięcy kibiców oraz podziwianie w akcji takich piłkarzy jak Wayne Rooney, Steven Gerrard czy Błaszczykowski było dla dzieciaków ogromnym przeżyciem. – Kibicowanie naszej reprezentacji na Wembley dostarczyło nam dużych emocji. Wrażenie zrobił na nas piękny stadion i atmosfera meczu Anglia-Polska. Dopingowanie reprezentacji wśród 86 tys. kibiców było niepowtarzalnym przeżyciem – powiedział Szymon Chomicz, kapitan łódzkiej drużyny. 

– Dla nas trenerów najcenniejsza jest radość dzieciaków, której dostarczył nam ten wyjazd. To niezwykła wartość Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, że daje szansę dzieciom z małych miejscowości na przeżycie niezapomnianej piłkarskiej przygody i w efekcie zobaczenie tak wyjątkowego stadionu jak Wembley. Dla całej naszej drużyny będzie to niezapomniane wspomnienie – powiedział ks. Stanisław Jachym, trener zespołu z Małopolski. 

Mistrzowie Polski pokonali Tottenham 

Atrakcje związane z meczem reprezentacji to nie jedyna niespodzianka, jaka czekała na zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” podczas pobytu w Londynie. Młodzi piłkarze mieli okazję rozegrać mecze towarzyskie ze swoimi rówieśnikami z Anglii. Drużyna chłopców z woj. łódzkiego, rozegrała mecz w nowoczesnym kompleksie treningowym Tottenhamu Hotspur, w którym trenują również piłkarze pierwszej drużyny występujący na co dzień w angielskiej Premier League. Mistrzowie Polski wygrali, aż 6:1. Spotkanie z Tottenhamem było wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla dzieciaków, ale również trenerów. – Dzięki tej wizycie poznaliśmy nową filozofię piłkarską. Bardzo fajnym doświadczeniem szkoleniowym był dla nas mecz z Tottenhamem. To duże przeżycie i cenne wskazówki móc obserwować naszą drużynę w meczu z tak prestiżowym zespołem – podsumował Dawid Kroczek, trener łódzkiej drużyny. 

Dziewczynki z Małopolski rozegrały sparingowe mecze w Centrum Futbolu Kobiecego prowadzonym przez Federację Angielską. 

Dopełnieniem piłkarskich atrakcji była okazja do zwiedzenia Londynu i poznania brytyjskiej kultury. Dziewczęta i chłopcy odwiedzili m.in. British Museum, Westminster Abbey, Big Ben oraz London Eye.